13.01.2021

Обовязковий перехід сайтів на українську мову

У жовтні 2018 року парламент прийняв законопроект "про забезпечення функціонування української мови як державної" і його обов'язкове використання, в тому числі - на сайтах, в додатках, ЗМІ і т.п.

25 квітня 2019 року Закон прийняли. Отже, всі українські сайти повинні переходити на державну мову. Українська версія сайту є обов'язковою і повинна бути за обсягом та змістом не менше версії іншою мовою і завантажуватися за замовчуванням для користувачів нашої країни. Версії  сайту на інших мовах, наприклад, російською або англійською, можуть бути, але тільки поряд з версією державною мовою.

 

Як перекласти сайт і скільки це буде коштувати?

1. Перекласти тексти своїми силами. Такий варіант відмінно підійде для невеликих сайтів.

2. Якщо у вас або ваших співробітників немає часу, тоді потрібно замовити переклад у фрілансерів. Це дешвле ніж в бюро перекладів.
Вартість перекладу з російської на українську мову - від 15 гривень за 1000 знаків.

3. Професійний переклад через агентство або бюро перекладів.
Відмінність - в ціні і якості перекладу (від 40 гривень за 1000 символів).

4. Використовувати он-лайн перекладачі. У Google можна перекладати тексти онлайн через сайт або розширення для браузера. Компанія також надає відкритий Google Translate API. З його допомогою можна безкоштовно перекласти до 500 тис. знаків. Якщо кількість тексту більша - потрібно доплатити 20 доларів за кожен мільйон символів зверху. І вам залишиться тільки відкоригувати текст.

Ми використовуємо API для перекладу описів товарів, seo-текстів, статей та ін. Програмісти Лаймнет створили модуль автоматичного перекладу, за допомогою якого десятки тисяч текстів перекладаються за кілька годин. І головне - зберігається форматування документів (стилі, заголовки, таблиці). Це найдешевший і швидкий спосіб перекладу для інтернет-магазинів.

 

Як правильно перекладати сайт на українську мову з точки зору SEO?

Якщо у вас на сайті до сих пір немає україномовної версії - додайте її, але не міняйте при цьому російську версію, адже російською пошукових запитів як і раніше більше.

Більшість українських сайтів зараз доступні на двох мовах - російською та українською. Якщо у вас багатомовний сайт, але дефолтною є російська версія, необхідно привести сайт у відповідність нормам закону. Зробити це нескладно, але важливо зберегти при цьому поточний трафік.

 

Як не втратити позиції в пошуковій видачі google при перекладі сайту і при відображенні української версії за замовчуванням?

Це питання актуальне для багатьох і ми рекомендуємо, перш ніж щось міняти обов'язково проконсультуватись з вашим SEO-спеціалістом.

 

Що загрожує за порушення закону?

Розглядом скарг за порушення закону буде займатися Уповноважений Верховної Ради з захисту державної мови. Регулятор буде відповідальний за ініціювання розслідування порушень, складання протоколів та стягнення штрафів. Самі громадяни України можуть подавати скарги на порушення омбудсмену.

Починаючи з 16 січня 2021 року будь-який громадянин України має право на вас поскаржитися. На усунення виявленого порушення дається 30 днів. В іншому випадку підуть штрафні санкції. Штрафувати за невиконання мовного закону будуть через 3 роки з моменту його вступу в силу, тобто з 16 липня 2022 року. Розмір штрафу за ненадання інформації про товари і послуги українською мовою становить від 3 400 до 6 800 гривень.

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію?
Інші новини
Блог
Послуга SEO-просування сайту недешева, але виконавці не завжди говорять замовникам, що цей метод може не підійти для їхнього бізнесу, що вкладення будуть нерентабельними.
Блог
Створити гарний сайт неможливо без активної зацікавленості обох сторін процесу: замовника і виконавця. Якщо їх ставлення до цього процесу невідповідальне, то результат буде далекий від того, що очікувалося. Як проходить процес розробки сайту, що важливо врахувати?
SEO
SEO-Фахівці помітили ознаки кількох оновлень пошукового алгоритму Google протягом жовтня. У повідомленнях вебмайстрів говоритися про зміни, починаючи з 4 жовтня і по теперішній час. Сеошніки вже називають цей алгоритм Зомбі.